Берое се класира за осминафиналите за Купата на България. Старозагорци спечелиха с минималното 1:0 гостуването си в Българово на ПФК Бургас. Единственото попадение в срещата отбеляза Станислав Костов в 67-та минута.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев даде почивка на голяма част от титулярите, а шанс за игра получиха някои футболисти, които по-рядко играят от началото на сезона.

Берое можеше да поведе в резултата още в 4-та минута, когато Крис Гади отне топката от играч на домакините, след което организира бърза контраатака. Топката стигна до Станислав Костов, който остана сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят плонжира и спаси.

Футболистите на домакините организираха няколко опасни атака в средата на първото полувреме. В 26-та минута Яни Пехливанов стреля с глава, но в страни от вратата на Иван Караджов. Две минути по-късно Яни Пехливанов центрира в наказателното поле на Берое, след което Борислав Борисов стреля с глава, но топката премина в страни от десния стълб на вратата на Иван Караджов.

Пред Берое се откри добра възможност в 33-та минута, когато Танко Дяков стреля с глава, но топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Янко Георгиев.

Късметът раздели Берое от гол в 37-та минута, когато Станислав Костов стреля от границата на наказателното поле на Бургас, но топката срещна десния стълб на вратата на Янко Георгиев.

Единственият гол в мача падна в 67-та минута, когато Димо Бакалов направи добър пробив отдясно, след което центрира остро по земя в наказателното поле на ПФК Бургас, където Станислав Костов успя да овладее топката и отблизо да я прати във вратата на Янко Георгиев.

Берое бе близо до това да удвои своята преднина в 71-та минута, но Янко Георгиев спаси удара на Димо Бакалов.

ПФК Бургас - Берое 0:2

източник: Beroe.bg

Домакините можеха да изравнят резултата в 79-та минута, когато Борислав Борисов центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Петър Колев стреля с глава, но в страни от вратата на Иван Караджов.В 84-та минута след центриране в наказателното поле на Берое Борислав Борисов стреля опасно с глава, но Иван Караджов спаси.

Така Берое се класира за осминафиналите на Купата на България.

ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев (к) - 20. Юрий Иванов, 3. Петър Патев, 14. Величко Величков, 2. Тодор Гочев - 21. Живко Хаджиев, 22. Цветомир Цонков (70' – 15. Петър Колев), 17. Яни Пехливанов - 19. Ахмед Ахмедов (57' – 10. Мирослав Радев), 23. Борислав Борисов, 7. Любомир Любенов (70' – 9. Георги Станчев)

Берое: 73. Иван Караджов - 18. Атанас Зехиров, 24. Михаел Ковачевич, 5. Танко Дяков, 28. Веселин Пенев (к) (70' – 26. Салим Керкар)- 92. Стефан Спировски (57' – 27. Игор Джоман), 4. Аласан Н'Диайе - 11. Крис Гади (57' – 10. Венцислав Христов), 8. Самир Аясс, 25. Димо Бакалов, 9. Станислав Костов