Младежкият състав на Берое, съставен от юноши до 21 години, се наложи днес с категоричното 4:0 срещу Локомотив Пловдив в двубой от IX кръг на шампионата. Момчетата на Иван Гаджев и Атанас Рибарски бяха абсолютни доминанти през целия двубой и трудът им се увенча с успех.

В 5-ата минута Емин Ахмед се измъкна от защитата на гостите, чукна топката с глава покрай вратаря, който го фаулира в наказателното поле, но главният съдия подмина ситуацията.

Четири минути по-късно Денислав Димитров центрира в пеналта, където стражът на „Локомотив“ изпусна топката при опита си да я улови и тя попадна в Никола Грозданов, който вкара кълбото в опразнената врата за 1:0.

В 20-ата минута Димитър Трайков стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над горната греда.

Шест минути по-късно резулатът бе удвоен. Александър Манолов завърши атака, развила се по левия фланг, с диагонален удар от малък ъгъл, но стражът успя да парира. Топката попадна в Кирил Личев, който от близка дистанция покачи на 2:0.

В 34-ата минута Александър Манолов получи добър пас от дълбочина и стреля по въздух от ъгъла на наказателното поле, но бе неточен.

Две минути след това Емин Ахмед стреля покрай целта след добро извеждащо подаване, дело на Кирил Личев.

Вратарят на „Локомотив“ парира 20-метров изстрел от пряк свободен удар на Никола Грозданов в 43-ата минута.

Венко Цинцаров пробва късмета си от дъгата на пеналта четири минути след началото на втората част, но топката премина над целта.

Удари на Даниел Стефанов и Димитър Трайков от наказателното поле бяха блокирани при центрирана топка в 53-ата минута.

Две минути след това Иван Пулев от гостите центрира от пряк свободен удар, но стражът Михаил Михайлов се бе извисил над всички и сигурно улови кълбото.

Отново Михаил Михайлов се отличи с добра изява в 57-ата минута, когато стопира удар на Стоян Григоров от границата на наказателното поле.

Секунди по-късно Йълдърай Али получи хитър пас в малкия пеналт, откъдето стреля, но вратарят на „Берое“ бе безпогрешен и запази мрежата си суха.

В 63-ата минута Никола Грозданов организира страхотен пробив по десния фланг, завършил с успореден на голлинията пас към непокрития Даниел Стефанов, който засече кълбото с крак от непосредствена близост, но не успя да намери очертанията на опразнената врата.

Четири минути след това Никола Грозданов и Кирил Личев си размениха подаване, за да може последният да стреля от границата на пеналта, но стражът на гостите прояви завиден рефлекс и изби.

В 73-ата минута Кирил Личев се опита да изненада вратаря на „черно-белите“ с диагонален удар от далечна дистанция, но стражът се пласира и изчисти.

Секунди по-късно отново той центрира в малкия пеналт, където Диян Динев засече с глава, но Георги Петров отново изби.

Пет минути по-късно Жюлиен Бенков намери по страхотен начин откъсващия се от отбраната Емих Ахмед, който напредна няколко метра и завърши рейда си с техничен залъгващ удар в мрежата на гостите – 3:0.

В 83-ата минута Пейчо Енчев изведе Венцислав Иванов в коридор, като „десетката“ на Берое преодоля стража на Локомотив, но не успя да насочи кълбото по най-добрия начин и то излезе в аут.

В последната минута на редовното време Емин Ахмед пое добра атака по левия фланг и я завърши с прехвърлящ удар над Георги Петров. При ситуацията Иван Камов и Георги Арабаджиев не се разбраха и първият вкара топката в собствената си врата – 4:0.

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев и Атанас Рибарски се изкачват до четвърто място във временното подреждане с актив от 14 точки, а в следващия кръг на първенството гостуват на ЦСКА в София на 30-и септември от 17 часа.

Берое U21 (Стара Загора) – Локомотив U21 (Пловдив) 4:0
голмайстори: 1:0 Никола Грозданов 9′, 2:0 Кирил Личев 26′, 3:0 Емин Ахмед 78′, 4:0 Иван Камов (аг) 90′

Берое U21: 1. Михаил Михайлов – 15. Денислав Димитров, 19. Пламен Тенев, 80. Диян Динев, 2. Борислав Желязков – 4. Пейчо Енчев, 7. Кирил Личев – 88. Димитър Трайков (67′ – 91. Жюлиен Бенков), 92. Емин Ахмед, 77. Никола Грозданов (78′ – 10. Венцислав Иванов) – 9. Александър Манолов (46′ – 17. Даниел Стефанов); неизползвани резерви: 22. Веселин Добрев, 11. Димитър Видев, 8. Николай Георгиев, 6. Ивайло Ангелов; старши треньор: Иван Гаджев

Локомотив U21: 1. Георги Петров, 18. Венко Цинцаров, 3. Васил Пайталов, 14. Иван Пулев, 5. Иван Камов, 6. Стоян Желев, 7. Румен Енков (67′ – 24. Калин Петров), 16. Кристиян Пошов (37′ – 9. Васил Димитров), 20. Стефан Куманов (53′ – 25. Йълдърай Али), 10. Стоян Григоров, 11. Георги Арабаджиев; неизползвани резерви: 71. Стефан Пендов, 38. Кемал Велиев, 2. Янко Гюзлев, 15. Ивайло Аврамов; старши треньор: Георги Славов

жълти картони: Александър Манолов (37′ – нарушение), Пейчо Енчев (48′ – професионален фаул), Димитър Трайков (58′ – груб фаул) ["Берое" U21] Георги Арабаджиев (51′ – груб фаул), Венко Цинцаров (75′ – нарушение) ["Локомотив" U21]

главен арбитър: Мирослав Михайлов (Плевен)
асистент-арбитри: Енчо Енчев (Севлиево), Венцислав Банчев (Ловеч)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора