Берое победи Локомотив Горна Оряховица със 7:1 в контролна среща, играна в Стара Загора по време на паузата за националните отбори. Двубоят бе съпътстван от проливен дъжд, който бе съчетан и с дъжд от голове на терена.

Старозагорци тотално доминираха случващото се на терена като направиха още куп пропуски, които можеха да направят резултата дори по-внушителен. През по-голямата част от двубоя Петър Хубчев заложи на резервните си футболисти като играещите като често влязоха след 60-ата минута.

Берое поведе в резултата в 25-ата минута, когато Станислав Костов продължи много хубаво към Стивън Петков, който центрира в наказателното поле на Локомотив, където Иван Коконов засече топката и я изпрати неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Пламен Колев.

Домакините удвоиха своята преднина в 34-ата минута, когато Том открадна топката от футболист на Локомотив, след което пусна чудесно към Стивън Петков, а той с диагонален удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Колев.

Берое вкара трети гол в 43-ата минута, когато Иван Коконов центрира от корнер в наказателното поле на гостите, след което Георги Динков засече с глава във вратата на Локомотив.

Берое започна много силно второто полувреме и само в рамките на няколко секунди отбеляза два гола. Старозагорци реализираха четвърто попадение в 47-ата минута, когато Станислав Костов пусна хубав извеждащ пас към Иван Коконов, който излезе сам срещу Колев и го преодоля за 4:0.

Минута по-късно Берое вкара и пети гол. Антон Огнянов центрира по земя в наказателното поле на Локомотив, където някъде на точката на дузпата Георги Андонов стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Колев.

Локомотив Горна Оряховица имаше отлична възможност да вкара гол в 57-ата минута, когато удар на Антоний Балъков с глава срещна напречната греда на вратата на Илко Пиргов.

Последвалата контра атака в 58-ата минута Иван Коконов изведе Емин Ахмед на празна врата и той не пропусна да се разпише.

Локомотив ГО направи загубата си по-почетна в 68-ата минута, когато Милен Желев се възползва от разредените пространства в отбраната на Берое, излезе сам срещу Илко Пиргов и вкара топката във вратата.

В последната минута Исмаил Иса със силен самостоятелен рейд оформи крайното 7:1.

Следващият мач на Берое е от 12-ия кръг на А група е гостуване на Пирин Благоевград на 19 октомври, понеделник.

Все още не е ясно, дали Атанас Зехиров ще се възстанови до двубоя.

Берое: 23. Илко Пиргов (68' 1. Богомил Цинцарски), 13. Емин Ахмед (61' 4. Венелин Филипов), 3. Владимир Зафиров (46' 24. Венцислав Василев), 15. Георги Динков (68' 5. Ивайло Ангелов), 11. Антон Огнянов (61' 28. Венелин Пенев), 70. Том (46' 27. Игор Джоман), 16. Кирил Личев (61' 14. Георги Божилов), 73. Стивън Петков (61' 2. Неманя Милисавлевич), 7. Георги Андонов (61' 19. Евелин Илиев), 17' Иван Коконов (61' 7. Спас Делев), 9. Станислав Костов (61' 10. Исмаил Иса)

Локо ГО: Пламен Колев, Иван Пенев, Мариян Иванов, Атанас Фиданин, Мартин Райнов, Милен Желев, Антоний Балъков, Йордан Апостолов, Иво Харизанов, Тихомир Кънев, Красен Трифонов.