Ботев Гълъбово победи в контрола с 1:0 отбора на Берое до 21 години на изкуственото игрище на градския стадион. В 27-ата минута младите беройци удариха греда. Димитър Видев
отправи удар от наказателното поле, но топката срещна напречната греда на вратата на Ботев.

В ответната атака Гълъбово вкара единственото попадение в мача. Мартин Здравчев видя непокрития Иван Тошев в наказателното поле и му подаде и той от десетина метра се разписа във вратата на Берое. В 35-ата минута отборът на Гълъбово също удари греда.

Привлеченият от Спартак Пловдив Емил Иванов центрира отляво, но ударът на Здравчев с глава срещна напречната греда на беройската врата.

След почивката гълъбовци имаха повече положения пред старозагорската врата, но не успяха да се разпишат. В 63-ата минута новото попълнение Милен Желев центрира в наказателното поле на старозагорци, но Кирилов стреля с глава край вратата.

В събота Ботев ще гостува на ПФК Бургас в третата си контрола, която ще се играе на стадиона в Айтос. /БТА