Берое разгроми с 6:0 грузинския Саповнела в последната контрола от подготовката на старозагорци преди подновяването на сезона в А група. Беройци тотално надиграха своя съперник, а крайният резултат можеше да бъде много по-изразителен в полза на българския отбор. Разликата в класите на двата отбора бе видима от самото начало на спаринга.

Берое поведе още в 3-та минута, когато Спас Делев центрира в наказателното поле на Саповнела, където Стивън Петков засече топката с глава в мрежата за 1:0

Беройци удвоиха своята преднина в 10-та минута, когато Елиаш пусна отличен извеждащ пас към Спас Делев, който с техничен удар прехвърли вратаря за 2:0.

Берое получи правото да изпълни дузпа в 14-та минута, след като Елиаш направи двойно подаване с Игор Джоман, който бе спънат в наказателното поле на „сините“. Елиаш реализира наказателния удар в 15-та минута, след като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Саповнела.

Берое реализира четвърти гол в 22-та минута, когато Елиаш пусна перфектен извеждащ пас към Спас Делев, който прокара топката между краката на вратаря на Саповнела за 4:0.

Игор Джоман допусна груба грешка в 28-та минута, когато подари топката на футболист на Саповнела. Грузинците след това обаче не разиграха добре ситуацията и в крайна сметка Абуладзе изпадна в положение на засада.

Футболистите на Берое разиграха много добре топката в 30-та минута, когато Неманя Милисавлевич намери Спас Делев в наказателното поле на Саповнела, а той стреля от въздуха, но вратарят на грузинците успя да спаси. Две минути по-късно Спас Делев и Неманя Милисавлевич комбинираха помежду си, след което сърбинът стреля, но неточно в аут. В 35-та минута Елиаш намери Неманя Милисавлевич в наказателното поле на Саповнела, а той стреля, но вратарят спаси.

Берое отбеляза пети гол в 40-та минута, когато Веселин Пенев получи топката вляво по атаката, овладява я с гърди и напредна няколко метра, за да се разпише от непосредствена близост за 5:0.

Грузинците започнаха активно второто полувреме. В 53-та минута Далахадзе отправи диагонален удар от границата на наказателното поле на Берое, но Благой Макенджиев не бе затруден и спаси. Две минути по-късно Алвидзе пробва атрактивно изпълнение със задна ножица след центриране в наказателното поле на Берое, но е неточен, изпращайки топката далеч от рамката на вратата.

Бенджамин Морел изпълни по много добър начин фуал в 57-та минута, като от 30 метра насочи топката опасно в долния ляв ъгъл на вратата на Саповнела, но вратарят успя да спаси.

Берое реализира шести гол в 62-та минута, когато Емин Ахмед центрира в наказателното поле на Саповнела, където Исмаил Иса засече топката с глава и я изпрати във вратата на грузинците.

Каращият проби в Берое Александру Някша влезе в игра в 64-та минута на мястото на Кирил Личев и до края на проверката игра като ляв бек.

Берое организира добра многоходова атака в 71-та минута, когато Станислав Костов подаде към Георги Андонов, който продължи към Георги Божилов, а той стреля, но се получи рикошет и топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Саповнела. Георги Божилов изпробва нов удар от границата на наказателното поле на грузинците, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Емин Ахмед центрира в наказателното поле на Саповнела в 82-та минута, след което Исмаил Иса овладя топката и вкара гол, но попадението не бе зачетено, защото нападателя си помогна с ръка при спирането на кълбото.

Исмаил Иса пусна добър извеждащ пас към Георги Божилов в 85-та минута, а той навлезе в наказателното поле на Саповнела и отправи диагонален удар, но встрани от вратата на грузинците.

Така Берое завърши подготовката си в Алания с убедителен успех. Старозагорци подновяват сезона в А група с домакинство срещу Пирин, което е на 20 февруари от 15:30 часа.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров (46' – 13. Емин Ахмед (84' – 16. Кирил Личев), 6. Иво Иванов (46' – 24. Венцислав Василев), 15. Георги Динков (46' – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (46' – 16. Кирил Личев (64' – 2. Александру Някша) - 27. Игор Джоман (46' – 70. Том), 8. Георги Сърмов (46' – 5. Бенджамин Морел) - 73. Стивън Петков (46' – 9. Станислав Костов), 21. Елиаш (46' – 7. Георги Андонов), 11. Неманя Милисавлевич (46' – 14. Георги Божилов) - 77. Спас Делев (46' – 10. Исмаил Иса)