Берое и Славия стигнаха до равенство 1:1 в последния мач от 16-ия кръг на „А“ група. Старозагорци откриха рано чрез Керкар в 10-ата минута.

В самото начало на второто полувреме Радослав Василев изравни за Славия, а „белите“ можеха даже да спечелят под Аязмото.

Берое остана на третата позиция в класирането с 28 точки, Славия също не помръдна нагоре в таблицата с 14 пункта, десети в подреждането.

Загубата на две точки е неприятна и за двата отбора, особено за този на домакините, които се борят за първата шестица.

Славия все пак увеличи аванса си пред Марек, а и взе точка на чужд терен.

Берое започна мача много активно и създаде на бърза ръка няколко голови положения пред вратата на Славия.

След доброто спасяване на Емил Петров при удара на Венци Христов се стигна и до капитулацията на стража на „белите“. Това стана при удара отдалеч на Селим Керкар, който матира Петров за 1:0 в 10-ата минута.

Последваха три последователни пропуска на Жуниор Мапуку, който оставаше сам срещу вратаря на Славия Емил Петров, но той все намираше начин да надделее над нападателя на Берое.

Славия обаче се окопити и на свой опита да порази вратата на домакините. Най-невероятният пропуск беше на Карлос Фонсека, който бе намерен на празна врата на няколко метра от логлинията, но не успя да уцели топката и пропусна куриозно да изравни.

В последните минути от полувремето отново Берое натисна, но не успя да увеличи аванса си от един гол до почивката.

Още с началото на второто полувреме Радослав Василев преодоля няколко защитници в зелено и нахлу в пеналта на Берое, откъдето прати топката покрай вратаря Макенджиев за 1:1 в 46-ата минута.

Двата отбора продължиха да бъдат активни и след изравняването, като и двете защити показваха несигурност.

Положенията пред двете врати, обаче, вече не бяха толкова многобройни.

Въпреки това, по-добри след почивката бяха футболистите от София, докато домакините не проявиха достатъчно настоятелност.

Така двата отбора си поделиха по една точка след ремито 1:1.

Следихме мача минута по минута в Gong.bg, на живо по Диема и по Дарик радио.

БЕРОЕ- СЛАВИЯ 1:1

Голмайстори: 1:0 Керкар 10, 1:1 Р. Василев 46

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 28 Веселин Пенев, 6 Иво Иванов, 3 Владимир Зафиров, 2 Илия Мунин, 21 Елиаш /66-Семир Аясс/, 70 Георги Костадинов, 27 Игор Джоман, 26 Салим Керкар, 30 Жуниор Мапуку /56-Крис Гади/, 10 Венцислав Христов, /73 Иван Караджов, 15 Георги Динков, 8 Самир Аясс, 4 Аласан Н'Диае, 25 Димо Бакалов, 11 Крис Гади, 9 Станислав Костов/ Старши треньор - Петър Хубчев

СЛАВИЯ: 12 Емил Петров, 17 Костадин Дяков, 26 Димитър Везалов, 71 Диего Фераресо, 25 Цветомир Панов, 35 Иван Вълчанов, 88 Чавдар Янков /46-Бургзорг/, 8 Станислав Генчев /46-Манзоро/, 6 Касаи Кристиан, 33 Карлос Фонсека, 99 Радослав Василев / 32 Диян Вълков, 4 Кире Ристевски, 3 Димитър Пиргов, 11 Мичел Бургзорг, 77 Душан Савич, 7 Джереми Манзоро,9 Вилиан Бижев/ Старши треньор - Иван Колев