Берое постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Локомотив Пловдив от 9-я кръг на А група. Старозагорци реализираха и трите попадения през второто полувреме, а освен това изпуснаха и дузпа. По този начин „зелените“ запазиха добрия тренд на представяне и челната позиция, която заемат в класирането.

Берое можеше да поведе още в 5-та минута, когато Венцислав Христов получи подарък от футболист на Локомотив и стреля опасно в долния ляв ъгъл, но Божидар Стойчев спаси.

Локомотив Пловдив организира добра атака в 11-та минута, когато Мартин Камбуров подаде към Дани Кики, който стреля, но слабо и право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 14-та минута Жуниор Мапуку центрира в наказателното поле на Локомотив, след което Венци Христов стреля с глава, но над напречната греда. Пет минути по-късно Елиаш пусна дълъг извеждащ пас към Мапуку. Божидар Стойчев изпревари нападателя и успя да избие топката, но тя попадна в Игор Джоман, който стреля от около 30 метра, като пробва прехвърлящ удар, но топката премина на сантиметри над опразнената врата.

Здравко Илиев бе сменен принудително в 20-та минута от Станислав Маламов.

Берое организира много добра атака в 25-та минута, когато Венцислав Христов подаде към Атанас Зехиров, който центрира в наказателното поле на Локомотив. Около точката за дузпата Мапуку овладява и след като си наглася топката стреля, но кълбото минава над вратата. В 35-та минута Салим Керкар свали с глава към Жуниор Мапуку, който овладява с гръб към вратата, след това се обърна и стреля по земя, но вратарят Божидар Стойчев плонжира и изби топката в корнер.

В добавеното време на първата част Мартин Камбуров стреля от фаул, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

В самото начало на второто полувреме футболистите на Берое получиха право да изпълнят дузпа. Елиан Парино фаулира Жуниор Мапуку в наказателното поле на Локомотив и съдията Стефан Павлов посочи бялата точка.Жуниор Мапуку стреля от бялата точка, но топката срещна напречната греда.

Берое поведе в 55-та минута, когато Елиаш подаде към Георги Костадинов, който финтира защитник на Локомотив и изпрати топката във вратата на Локомотив.

Берое удвои своята преднина в 58-та минута, кгоато Жуниор Мапуку подаде към Салим Керкар, който с премерен удар вкара за 0:2.

Старозагорци отбелязаха трети гол в 75-та минута, когато Игор Джоман подаде към Венцислав Христов, който се възползва от неразбирателство в защитата на Локомотив Пловдив и вкара на празна врата за 3:0.

Една от малкото ситуации пред вратата на Берое през второто полувреме бе в 81-та минута, когато Мартин Камбуров стреля от фаул, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

Берое бе близо до това да реализира четвърти гол в 89-та минута, когато след бърза контраатака Аласан Н'Диае шутира мощно, но Божидар Стойчев спаси.

Берое вече има актив от 18 точки, докато Локомотив Пловдив остават с 6 точки.

Локомотив Пловдив: 1. Божидар Стойчев – 3. Здравко Илиев (20' – 14. Станислав Маламов), 20. Деян Молдованов, 6. Елиан Парино, 2. Ивайло Димитров – 22. Янко Сандански, 19. Ванчо Траянов, 17. Богомил Дяков – 9. Дани Кики, 11. Мартин Камбуров, 10. Александър Якимов.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев - 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман (84' – 92. Стефан Спировски) - 10. Венцислав Христов, 21. Елиаш (76' – 4. Аласан Н'Диае), 26. Салим Керкар - 30. Жуниор Мапуку (78' – 25. Димо Бакалов).