Ботев Пловдив се изправя срещу Берое в „битката за Тракия“ от 26-я кръг на А група. Двубоят в Коматево е от 17 часа.

Ботев и Берое ще изиграят 86-и двубой помежду си в историята на „А“ група. „Канарчетата“ имат 34 победи, старозагорци имат 30 успеха, а 21 на брой на срещите завършили без победител.

Двубоят от 17.00 ч. може да гледате на живо по Diema и в платформата Gong Play, да следите минута по минута в Gong.bg и на честотите на Дарик радио.

Читателите на Gong.bg и зрителите на Diema Sport могат да се включат в първата от новите ни класации, а именно „Играч на мача“ и да определят най-добрия футболист в мача между Ботев и Берое. Очаквайте старта на гласуването около 60-ата минута на двубоя!

През настоящия сезон двубоят в Стара Загора завърши 1:1, а Ботев спечели с 3:1 в Коматево.

Старши треньорът на Ботев Пловдив Петър Пенчев няма да може да разчита на продължаващите да се възстановяват от контузии Роман Инез и Алекс Колев, докато Даниел Златков е наказан.

Много по-сериозни изглежда проблемите пред наставника на Берое Петър Хубчев, който няма да може да разчита на двамата си централни защитници Иво Иванов и Владимир Зафиров. Капитанът на Берое е наказан, докато Зафиров има счупен пръст на крака и по всичко изглежда, че ще пропусне остатъка от сезона. Това ще принуди Хубчев най-вероятно да заложи в центъра на отбраната на Елиаш и Аласан Н'Диае. Двамата играха заедно в защита и през второто полувреме на мача срещу Литекс, който бе през миналата седмица в Ловеч. Благой Макенджиев е наказан и това ще даде възможност на Илко Пиргов да започне за първи път в титулярния състав на Берое. Димо Бакалов и Крис Гади продължават да се възстановяват от контузии и все още не са готови да се завърнат в игра.

Цветан Кръстев от Варна получи наряд за главен арбитър на „дербито на Тракия“ и ще бъде асистиран от Николай Стайков от София и Радослав Шиков от Варна. Допълнителни асистент-рефери са Ангел Ангелов от София и Драгомир Драганов от Варна, а четвърти арбитър е Георги Дойнов от Велико Търново. Ичко Лозев също от старата столица пък ще оцени работата на съдиите.